Organizator:

Zapobieganie kontuzjom i ich leczenie w praktyce

Podziel się

Kolejnym z wykładowców konferencji Polskiego Stowarzyszenie Treningu Motorycznego będzie Bartosz Kiedrowski, a jego wystąpienie zostanie oparte na demonstracji praktycznej.

Bartosz Kiedrowski to wykładowca akademicki na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, wykładowca w Akademii Rehasport, autor publikacji na temat rehabilitacji (m.in. po szyciu i po rekonstrukcji ścięgna Achillesa). To też doświadczony prelegent i uczestnik m.in. konferencji trenerów komitetu olimpijskiego.

Jego prelekcje obejmowały m.in. tematy urazów grupy kulszowo-goleniowej i leczenie i zapobieganie kontuzjom. Prowadził również wykłady dla trenerów kolarstwa na konferencji organizowanej przez Instytut Sportu, obejmujące zagadnienia urazów przeciążeniowych.

Podczas konferencji towarzyszącej FIT EXPO przedstawi temat prewencji i regeneracji w oparciu o doświadczenia pracy z najwyżej klasy zawodnikami w Polsce. Pokaże zalety pracy zespołowej sztabu drużyny w grach zespołowych, zaprezentuje argumenty dokumentujące skuteczność podjętych działań. Połączenie tematu szeroko pojętej prewencji, monitoringu i periodyzacji treningu przynosi wymierne efekty, a liczba kontuzji wśród zawodników spada.