Organizator:

Zaczynamy odsłaniać karty. Oto pierwszy wykładowca konferencji PSTM

Podziel się

W kolejnych dniach będziemy prezentować sylwetki wykładowców konferencji Polskiego Stowarzyszenia Treningu Motorycznego, która towarzyszy tegorocznej edycji targów FIT EXPO.

 

W porównaniu z ubiegłoroczną edycją, tegoroczne targi FIT EXPO zmieniły formułę. Przez trzy dni, od 10 do 12 grudnia, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, spotkają się eksperci branży fitness i wellness. Towarzyszyć im będzie konferencja PSTM.

Wydarzenie to ma już wyrobiona markę, a jego merytoryczną wartość gwarantuje choćby partnerstwo edukacyjne The Australian Strength and Conditioning Association (ASCA). „W tym roku oprócz tematów związanych stricte z przygotowaniem fizycznym poruszane będą zagadnienia z zakresu fizjoterapii oraz dietetyki sportowej” – zapewniają organizatorzy konferencji.

Podczas prelekcji i warsztatów (a potem także w kuluarach) polscy i zagraniczni wykładowcy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Jednym z pierwszych ogłoszonych wykładowców jest Mateusz Prześniak – fizjoterapeuta sportowy, który doświadczenie zdobywał m.in. w PGNiG Superlidze Kobiet w Piłce Ręcznej, Chińskim Komitecie Olimpijskim i Polskim Związku Bokserskim, jednocześnie pracując w klinice w Rehasport Clinic. By lepiej rozumieć wymagania współczesnego sportu ukończył również szkolenia z zakresu przygotowania motorycznego ASCA L1, Exos L1.

Elementy treningu motorycznego wykorzystuje w codziennej rehabilitacji pacjentów po urazach. Posługuje się zarówno konwencjonalnymi jak i niekonwencjonalnymi metodami, wśród których można wymienić terapie narzędziowe i igły.

Temat jego prelekcji podczas FIT EXPO i konferencji to „Terapia manualna to nie wszystko. Skillset fizjoterapeuty potrzebny do pracy w sporcie”.