Organizator:

Krótkie podsumowanie sportowego weekendu. Co się działo na FIT EXPO 2021?

Podziel się

FIT EXPO 2021 za nami. Grudniowa, iście zimowa aura oraz trzy przygotowane wydarzenia, wyzwoliły w uczestnikach sportowego ducha i nastroiły do wysiłku, nie tylko fizycznego. 

Charakter tegorocznego FIT EXPO został mocno zmieniony w stosunku do poprzednich edycji. Udało się jednak zachować jego ważne elementy, które sprawiły, że trzy wydarzenia, które mu towarzyszyły, trafiły w zarówno profesjonalistów, jak i amatorów szeroko rozumianej branży sportowej.

Na trzy dni Poznań Congress Center zmieniło się w mekkę dla trenerów, instruktorów fitness. Pierwszych kilkudziesięcioro zjawiło się w piątek 10 grudnia na dwóch ekskluzywnych wykładach i zajęciach prowadzonych kolejno przez Kimiego Sato i (Body Assesment) i Roba Skinnera (strategie żywieniowe).

Przez kilka godzin uczestnicy konferencji Polskiego Stowarzyszenia Treningu Motorycznego zdobyli solidną dawkę wiedzy i praktycznych umiejętności, które wykorzystają w pracy z zawodnikami, podopiecznymi i klientami.

Nie mniej interesujące wykłady czekały na nich dzień później oraz w niedzielę. W jeszcze większym gronie słuchali ekspertów z zakresu kontrolo wagi, prewencji urazów i fizjoterapii, rozwoju motorycznego oraz uczestniczyli w blokach praktycznych.

Ogromnym sukcesem okazała się gala sportów walki, czyli, organizowana przez klub Pretorium, 14. edycja „Rympał na Fyrtlu”, która po raz pierwszy – i być może nie ostatni – gościła na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Kilkudziesięcioro zawodników i zawodniczek (od bardziej utytułowanych do najmłodszych) boksu i kickboxingu zmierzyło się na ringu, który stanął w Poznań Congress Center. Dla kibiców obytych w rywalizacji pięściarzy i kickboxerów była to kolejna okazja do szczegółowych analiz, dla oglądających te sporty po raz pierwszy na żywo – niezwykła szansa, by sprawdzić, na czym polega fenomen tych sportów. Jedni i drudzy przez kilka godzin wytrwale kibicowali.

Kolejne kilka godzin w PCC spędzili uczestnicy maratonu Indoor Cycling. Kilkadziesiąt stacjonarnych rowerów wypełniło salę, a uczestnicy „jeździli” na nich – a tak naprawdę ćwiczyli – w rytm muzycznych hitów, dopingowani przez instruktorki z Centrum Kultury Fizycznej.

Przez cały czas na uczestników tych trzech wydarzeń czekała ekspozycja przygotowana przez partnerów FIT EXPO.

GALERIA